İçeriğe Geç
Merhaba, Ziyaretçi!

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için "Giriş" yapmalı ya da "Kayıt" olmalısınız ;)

("Zamunda Torrent - Torrent Oyun İndir -Zamunda Film Dizi Program" ayrıcalıktır!)

Torrent Film indir -Torrent Oyun indir- Zamunda Dizi Film Program Torrent Oyun indir

(Zamunda Torrent - Torrent Oyun İndir -Zamunda Film Dizi Program)

Zamunda Torrrent!Torrent Oyun Film Müzik Program indirebileceğiniz Türkiyenin En Güvenilir Sitesi.

Forum Kuralları

1. Seed Yapmayı Unutmayın
2. Site Kurallarına Uyun
3. Bu Site Hepiniz
4. Bol Şans

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Need for Speed: Underground 2 İnceleme
Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#1
Son Düzenleme: 21.10.2013, Saat:22:03, Düzenleyen: [email protected]$H€.

Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Need For Speed: Underground 2


serisi 'Underground' temasıyla çok daha farklı ve ilk bakışta bilinmeyen soru işaretleriyle dolu yepyeni bir yöne doğru yönelmişti. Açıkçası bekleneni tam anlamıyla veremeyen Hot Pursuit 2'nin ardından oyun severler yapıma şüphe ile yaklaştı. İşte EA pazarlama dehası burada devreye girerek daha önce Test Drive 5, Midnight Racing gibi yapımlarla ilk sinyallerini aldığımız underground temasıyla bu güçlü kadronun ellerinde yıllarca oynanabilirliğini koruyacak nitelikte bir oyun yaratmak için kolları sıvadı. Her ne kadar basit mantıkla riskli görünse de şimdiye dek milyonlarca kopya satmış bir serinin arkasındaki dev kadro bu iş için fazlasıyla yeterli bir referanstı. Nitekim öyle de oldu ve yapım ilk çıktığı andan itibaren ilgi odağı oldu. Tofaş'larını BMW'ye benzetmekte üstüne olmayan ve Ferrarilere NOS yerine "çok yakıyor diye" LPG monte etmekten kendini alamayan sevgili halkım için de bu tema oldukça ilgi çekiciydi. Şaka bir yana bu oyundan sonra etrafta her sınıf ve türden modifiyeli araçları eskiye oranla çok daha sık görür olduk. Daha motorun çalışma prensiplerini net olarak kavramadan NOS gibi birçok terimi sözlüklerimize aldık. Önceden frenler zarar görmesin diye kullandığımız kapalı korunaklı jantları bir kenara bırakıp fren disklerini gösteren sanat eseri büyük jantlara ve az yanaklı geniş lastiklere modifiye ettik. Artık binek otomobil alırken bile hafif alaşımlı jantlara, sis farlarına, alüminyum çerçevelere ve xenon farlara dikkat eder olduk. Dahası bir anda modifiye yapan garaj firmaları ortaya çıktı ve dev bir sektör oluştu dersek sanırım yanlış olmaz.

Yine de yetmedi.. Öyle ki, motor sporlarına meraklı bir toplum olup çıkıverdik. O hevesle Dünya Ralli Şampiyonasını ve Formula 1'e ev sahibi olduk. Çok güzel organizasyonlar düzenledik ve düzenlemeye de hazırlanıyoruz (oldukça da iddialıyız). Otomotiv sektörümüz ihracat ve ithalat rekorları kırdı. Şehirlerimizde 'geleneksel' sıfatıyla drag yarışları bile düzenlenmeye başladı. Ve dahası geçen gün altındaki modifiye Peugeot'suyla beni taciz edip sollamaya çalışan bayan aracımın arkasındaki parlayan 911 rakamlarını ve Turbo yazısını görünce çevre yoluna sapmak durumunda kaldı. (pardon bu rüyaydı... unutun) Tüm bunlar aslında bir iki sene içerisinde birden gerçekleşmemiş olsa da bu oyun içimizde varolan yatkınlığı bir şekilde ortaya çıkaran önemli dönemeçlerden biriydi.

Kitleler üzerinde bu düzeyde etkili olan bir yapımın devamı da gelmekte çok gecikmedi aslında. Hayalleriyle yanıp tutuşan bekleyenlerini çok üzmeyen saygıdeğer yapımcı, Need for Speed: Underground 2'yi oyun severlerle buluşturmakta gecikmedi. Ancak büyük bir hayran kitlesine sahip bir oyun için beklentiler de bir şekilde çok daha yükseklere taşındı. NFS: Underground 2'nin bu kez bize kanıtlaması gereken birçok şey var. Çoğumuz için 'şaheser' niteliğindeki bir yapımın devam oyunu bize çok daha fazlasını sunmak ve mükemmelliğe yaklaşmak zorunda. Aslına bakarsanız Underground 2'nin bunu fazlasıyla sağladığını çok irdelemeden ilk bakışta görmek mümkün. Girişteki olağanüstü video bunun en net kanıtı ve kısa bir özet niteliğinde. Olağanüstü grafik ve ses altyapısı ve takdire değer oynanabilirliğiyle karşımızda yepyeni safkan bir NFS şaheseri var. Hadi biraz daha derinlere inelim...

İmage

Önceki yapımda şehirde yenilmezliğini kanıtlayan karakterimiz arkasında soru işaretleri dolu esrarengiz bir kaza geçirir. Psikolojik olarak derinden etkilendiğimiz için değişikliğe ihtiyacımız olduğunu düşünen önceki oyundan yakından tanıdığımız Samantha, karakterimizi yakın arkadaşı Rachel'in (Brooke Burke) yaşadığı 'Bayview' adlı metropole gitme konusunda ikna eder. Bayview şehri kahramanımızın her şeye yeniden başlaması için büyük bir fırsattır. Rachel'ın da yardımıyla Bayview'in sokaklarında hız ve adrenalin dolu uzun geceler böylece başlamış olur. Oyun boyunca yine ilk yapımda olduğu gibi en iyi olmak için kıran kırana mücadele ediyoruz. Hikaye, çizgi roman benzeri ara videolarla ve kısa ara animasyonlarla olabildiğince desteklenip sürükleyici hale getiriliyor.

İmage


[/align]
Underground 2'nin göze çarpan ilk özelliği önceki yapımın aksine şehrin tümünde serbest dolaşabilmeniz. Yapımcının 200 km'den fazla yol kullandığı şehirde ilk yapımdaki gibi oyunun arabirimini kullanmak yerine şehrin etrafında düzenlenen yarışlara katılmak için ya da aracınıza parça almak için belirlenen noktaya gitmemiz gerekiyor. Yapım bu haliyle görsel efektlerle makyajlanmış bir Grand Theft Auto'yu andırıyor dersek kötü bir benzetme yapmış olmayız. Ancak tabi ki derin farklılıklar söz konusu. Serbest dolaşımda haritanın bir ucundan diğerine yarış aramak istemeyen oyuncular için ise önceki yapımdaki gibi o an aktif olan yarışları görüp doğrudan katılabileceğiniz menü sistemi bulunuyor. Garaj menüsünde 'World Map' kısmından bu seçeneğe ulaşmak mümkün.

İmage

Yapımcı birçok açıdan yaşayan bir şehir duygusunu başarıyla oyuncuya sunuyor. Aslen dört büyük bölgeye ayrılan şehrin her köşesi farklı bir karakteristiğe sahip. Şehir merkezinde gösterişli gökdelenler çevre düzenlemeleri ve geniş yollar bulunurken dış mahalleler ise daha sakin, dar, karanlık ve sade. Her türlü oyuncuya hitap edebilecek yol düzenlemeleri otoyollar, sert dönemeçler, yokuşlar, viyadükler ve dar sokaklar eşsiz bir sentez halinde oyuncuya sunulmuş. Aracınızla dar sokaklarda estetik dönüşler yapabilir ya da motorun sınırlarını şehri çevreleyen uzun otobanlarda zorlayabilirsiniz. Serbestlik duygusu bu olsa gerek. Her ne kadar yayalar olmasa da akan trafik, etrafta dolaşan diğer modifiye araçlar, rengarenk ışıklandırmalar ve çevredeki sesler size yaşayan bir şehrin varlığını hissettirmeye yetiyor.

İmage

Şehir içerisinde yolumuzu ekranın sol altındaki mini haritanın yardımıyla buluyoruz. Bu kısımda daha sonra detaylı bir biçimde değineceğimiz yarış türleri ve çevrede aracımız için modifikasyon yapabileceğimiz farklı merkezlerin konumunu belirlemek gayet basit. Bu küçük haritaya ek olarak yapımcı 'm' tuşuyla erişilebilen özelleştirilebilir bir 'world map' seçeneği de sunuyor. Bu kısmın özelliği tüm şehri ya da mahalleleri ayrı ayrı seçebilmeniz ve küçük haritadaki yer işaretlerinin ne anlama geldiğini buradaki künyeden öğrenebilmeniz. Bunun yanında oyunda yön bulmayı kolaylaştırmak adına GPS sistemi eklenmiş. Bu sistemle gitmek istediğiniz yeri büyük haritada belirledikten sonra bu özellik sayesinde ekranın üst kısmında size varmak istediğiniz yere en çabuk gidebileceğiniz yönü gösteren sesli uyarı özelliği de bulunan bir ok yardımcı oluyor. Örneğin zaman sınırlı yarışlarda varmak istediğiniz yerin logosuna haritadan tıklayıp GPS aktif hale getirirseniz yolu bulmakta sıkıntı yaşamıyorsunuz. Aksi takdirde karmaşık yollara alışmadan yön bulmak epey dikkat gerektiriyor. GPS özelliğinin sorunsuz kullanımıyla gayet ilgi çekici ve yararlı bir özellik olduğunu düşünüyorum.

İmage

Oyunda birçok bağlantımızı cep telefonu aracılığıyla kuruyor, yeni modifikasyonlar, oyun ipuçları, yeni araçlar ve yarışlarla ilgili SMSler ve çağrılar alıyoruz. Ayrıca Rachel'la bağlantımızı da yine bu sistemle sağlıyoruz. 'Tab' tuşuyla kullanılan bu sistem sayesinde aracınız için en güncel parçaları çıktığı gibi haber almak mümkün. Üstelik burada biriken mesajların kafa karıştırmaması için mesajlar 'inbox'un yanında farklı klasörler halinde güncellik sırasına göre sıralanıyor; böylelikle ihtiyacınız olan bilgiye rahatça erişmek mümkün hale gelmiş. Az önce değindiğimiz 'GPS World Map' ve bu servis birbirlerini mükemmel bir biçimde tamamlıyor.

Kariyer modunda önceki yapımdan bildiğimiz Circuit, Sprint, Drag ve Drift modlarına ek olarak yeni yapımda StreetX ve Underground Racing League adlı iki yeni modda oyunseverlerin beğenisine sunulmuş. Kariyer modunda bahsettiğimiz yarışlarda hem aracımızı modifiye etmek için para kazanıyor, hem de 'reputation points' kazanarak şehirdeki saygınlığımızı arttırıyoruz. Kariyer durumumuzu gösteren ve oyun içerisinde serbest dolaşım modundayken 't' tuşuyla açılan bilgi ekranını kullanarak şu ana dek kazandığınız yarış ve ödüllerin detayları, aracınızın görsel puanları (yıldızlar şeklinde) gibi birçok detaya ulaşmak mümkün. Özellikle aracınız için 10 yıldıza kadar görsel puan alabiliyorsunuz. Bu kısım ayrıca durumunuzla ilgili işe yarayan çok sayıda istatistik bilgiyi de barındırıyor.

Puanım:8.5

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#2

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Güzel çalışma Süper

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#3

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Resimler Biraz Sorunlu Özür Dilerim üzgün

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#4
Son Düzenleme: 21.10.2013, Saat:22:19, Düzenleyen: undercover1086.

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Bir an bir yeri yanlış okuduğumu sandım. 911 Turbo yazısını görünce çevre yoluna saptı. Açık Ağızlı Gülümseme "Zenginin torrent sitesindeki işi ne?" diyecektim. Açık Ağızlı Gülümseme Ya da "Sen mi Pegout ile hava attın?" diyecektim. Açık Ağızlı Gülümseme

Güzel olmuş. Süper

İmza @undercover1086
Her türlü torrent sorunu vb. için ilk yetkili ile irtibata geçiniz.
Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#5
Son Düzenleme: 21.10.2013, Saat:22:21, Düzenleyen: [email protected]$H€.

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

OOO Korkttttun Abi Dondum Açık Ağızlı Gülümseme

İyimi Abi

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#6

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

İyi iyi. Açık Ağızlı Gülümseme Açık Ağızlı Gülümseme Açık Ağızlı Gülümseme

İmza @undercover1086
Her türlü torrent sorunu vb. için ilk yetkili ile irtibata geçiniz.
Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#7

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

güzel çalışma

İmza @ElyaseYunus


Yetenek Hiçbir Şekilde Eğitim Unsuru Değildir Bunlar Kişide Doğuştan Varolur Eğitimle Ortaya Çıkar.
"Adolf Hitler"

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#8

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Teşekkürler Elyase

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#9

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

oldukça iyi

Cevapla
Yukarı Git
RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme
#10

RE: Need for Speed: Underground 2 İnceleme

Herkese Teşekkürler

Cevapla
Yukarı Git


[-]
Hızlı Cevap
KonuAnahtar Kelimeler

Need for Speed: Underground 2 İnceleme indir, Need for Speed: Underground 2 İnceleme Videosu, Need for Speed: Underground 2 İnceleme online izle, Need for Speed: Underground 2 İnceleme Bedava indir, Need for Speed: Underground 2 İnceleme Yükle, Need for Speed: Underground 2 İnceleme Hakkında, Need for Speed: Underground 2 İnceleme nedir, Need for Speed: Underground 2 İnceleme Free indir, Need for Speed: Underground 2 İnceleme oyunu, Need for Speed: Underground 2 İnceleme download


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Chivalary Medieval Warfare | İnceleme DesertedShadow 0 417 12.05.2016, Saat:19:33
Son Yorum: DesertedShadow
  Far Cry Primal | İnceleme DesertedShadow 1 1,558 10.03.2016, Saat:15:23
Son Yorum: Serseri Zenci
  Dying Light: The Following – Enhanced Edition İnceleme The stanbul 0 604 29.02.2016, Saat:21:57
Son Yorum: The stanbul
  Assassin's Creed Rogue İnceleme klknibrhm 2 734 07.02.2016, Saat:00:26
Son Yorum: klknibrhm
  Ryse: Son of Rome | İnceleme Muhammed Karabey 5 1,069 27.12.2015, Saat:15:57
Son Yorum: Leonidas61

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Merkez Portal İletişim Arşiv Forumları Okundu Kabul Et RSS Yardım

Zamunda