Bilgi? Dizi Film Herşeyi Sınırsız İndir Ömür Boyu VİP Üye Olun Ayrıcalığı Yaşayın ["TIKLAYIN.."]
Yetkili alımları.! Sitemizde Yetkili Olmak İster Misiniz ? . ["TIKLAYIN.."]
Dizi Sitemiz Açılmıştır.! Dizi Sitemize Hepinizi Bekleriz. . ["Dizi İzlemek İçin Tıkla.."]
Dikkat! Site Hakkında Tüm İstekleriniz ? .["TIKLAYIN.."]

Sizin İçin Seçtiklerimiz
Image Image Image Image Image Image Image Image


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Assasin's Creedin Assasinleri
#1

Assassin's Creed oyunları, geçmişte yaşayan suikastçilerin neler yaptıklarını, hayatlarını anlatan oyundur. Fazla uzatmadan karakterlere geçiyorum.
SUİKASTÇILAR;
Altair Ibn-La' Ahad : İlk yönettiğimiz suikastçimizdir. Bu suikastçinin hikayesi 1100'lü yıllarda geçiyor. Oyunun hikayesi Üçüncü Haçlı Seferi döneminde, Haşhaşinler adıyla bilinen, Hasan Sabbah önderliğindeki tarihsel örgüt ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadele üzerine kurgulanmıştır. Suikastçimizin resmi;

Ezio Auditore Da Firenze :
Bu suikastçimiz şimdiye kadar ki oyunlarda en çok sevilen suikastçimizdir. Ezio Auditore da Firenze (1459-1524) Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood ve Assassin's Creed: Revelations oyunlarının ana karakteridir. Rönesans İtalyasında Floransa'nın asil ailelerinin birinin çocuğu olarak doğmuştur. Floransa'da onun çılgınlıklarını duymayan yoktur. Kavgalarıyla ve bir o kadar da kızlarla arası iyidir. "Zengin bir ailenin şımarık çocuğu" diyebiliriz. Ancak gelişen olaylar sonucu Ezio'nun Babası,Abisi ve Erkek kardeşi aile dostlarından biri tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra o şımarık çocuk gözleri intikam hırsıyla dolmuş bir savaşçıya dönüşmüştür. Ezio, ailesinin intikamını almak için mücadele ediyordur. Yani sonradan suikastçı olmuş bir asilzadedir. Ardından Assassin kardeşliğini kurmuştur. İlerleyen yıllar da Grand Master (Mentor) seviyesine yükselmiştir. Atası, Altair İbn'La Ahad'ı araştırmak için yola çıktığında ise kendini, İstanbul'daki Suikastçılarla beraber Tapınakçılara karşı savaşırken bulmuştur.


Suikastçimizin resmi;

Connor Kenway (Ratohnhaké:ton) :
Connor Kenway͵ (Rathonake:ton) Assassin's Creed serisinin 5. oyunu olan Assassin's Creed III oyununun ana karakteridir. Babası İngiliz͵ annesi ise kızılderili olan Connor; Ezio Auditore ve Altair Ibn‘ La Ahad‘dan sonraki 3. karakterdir. Donanım ve dövüş konusunda Ezio ve Altair‘den daha iyidir. Connor, Hidden Blade‘den çok Kızılderili Baltası (Tomahawk) kullanmaktadır. Connor tarafsız ve özgürlük için savaşan bir savaşçıdır. Ne Koloni‘lerin ne de İngiliz‘lerin tarafındadır. Assassin‘s Creed III oyununda çocukluğuna gördüğümüz karakter 1770 yılında suikastçılara katılmıştır. Benim favorim olan karakterdir.
Yusuf Tazim :
Yusuf Tazim, öncelikle Osmanlı İmparatorluğu'nun başkentinde faaliyet gösteren bir uzman suikastçi ve Osmanlı suikastçilerinin lideriydi. 1510'un başlarında İstanbul'da ikamet ederken Bizanslı Tapınakçılarla mücadele eden İtalyan Suikastçi Ezio Auditore Da Firenze'nin yanında yer almıştır. Bu süreç içinde, Yusuf ve Ezio Osmanlı Şehzadesi I. Süleyman ile iyi ilişkiler kurmayı başardı ve Osmanlı İmparatorluğunu devralmaya çalışan tapınakçıların planlarını engelledi.


Yusuf Bursa'da doğdu, ama sekiz yaşından itibaren İstanbul'da büyüdü. Babasının ayak izlerini takip etmek isteyen Yusuf, babasının bir suikastçi olması, ve babasının bilinmeyen kaderi ile sadece annesi tarafından yetiştirildi. 1484 civarında, on yedi yaşındayken, Sadrazam ve suikastçi İshak Paşa'nın dikkatini yakalamak için Yusuf, şehrin bilinen iyi bir çetecisi ve küçük hırsızı olmuştu. Yirmisinden hemen önce Yusuf da ekibe katıldı. 1502 yılında, Yunanistan, Venedik suikastçileriyle Yusuf müttefik olarak Osmanlı-Venedik savaşına bir son verdi. Onların çabaları savaşı durma noktasına götürdü ve 1503 yılında kendi sınırlarımızda kısa bir dönem barış ile sonlandı. Osmanlı Suikastçiler 1509 yılına kadar rahat bir hayat sürdüler, ta ki tapınakçılar antik Bizans İmparatorluğu'nun arması altında bir araya gelene kadar. Yusuf mücadelede Suikastçiler derneğini açtı ve onun çabaları sonunda 1511'de onun dernek başkanı atanmasına yol açtı.
Doğal olarak Yusuf, Ezio'ya karşı eğilmiş olsa da, her fırsatta Ezio ile dalga geçerek bunun acısını da çıkarmıştır.

Edward Kenway;


İngiliz bir baba ve Galli bir annenin oğlu. Edward Kenway, karizmatik ve zeki birisi. Genellikle nazik fakat bencil ve harekete geçmeden önce düşünmeyen bir yapısı var. Ayrıca içmeyi çok seviyor. Edward, 20’li yaşlara geldiğinde, ailesi Bristol’den ayrılarak İngiltere’nin güneydoğusuna taşınır. Edward'da burada kendisinden iki yaş büyük olan Caroline Scott ile tanışır ve evlenir. Başlarda çok eğlenceli olan bir ilişkileri vardır fakat Edward'ın düzenli bir iş bulamaması ya da bulmak istememesi nedeniyle Caroline sıkılmaya başlar. Daha sonrasında ise Edward, korsan olup denizlere hükmetmek hayaliyle Caroline'i terk eder ve 1712 yılında ünlü korsan Benjamin Hornigold'un gemisiyle Jamaika'ya gider. Burada altı ay kaldıktan sonra hiç istemediği bir şey olur. Devletler arasında barış antlaşması imzalanır. Barıştan sonra korsanlar işssiz kalır. Bunun üzerine Edward Kenway yasa dışı korsanlığa başlar. Bu olaylar sırasında da suikastçılara katlır.
ÖNEMLİ TAPINAKÇILAR;


Tapınakçıların sayısı aşırı fazla olduğu için sadece birliği yücelten karakterleri yazmayı uygun gördüm.


Cesare Borgia :
Ezio'yu en zorlayan tapınakçı denilebilir. Papa VI. Alessandro'nun 1476-1507 yılları arasında yaşamış oğlu. babası sayesinde önce Valencia Başpiskoposu, bir yıl sonra da kardinal olmuştur. Machiavelli'ye Il Principe (prens) eserini yazarken ilham kaynaklığı edecek kadar sert karakterli ve zalim bir asilzadeydi. Ayrıca zehir uzmanıydı. Kız kardeşi Lucrezia Borgia'nın kocası da dahil olmak üzere pek çok prensin ve kardinalin ölümünden sorumlu tutulmuştur. Hatta bir rivayete göre yemeğe davet ettiği bir misafiri zehirlemek isterken kendisi zehirlenmiş ve ölümden dönmüştür.
Haytham Kenway :
Soyadlarından da belli olduğu üzere, Connor adlı suikastçimizin babasıdır, Edward'ın da oğludur. Kendisi 1700'lü yıllardaki tapınakçıların yöneticisidir. Savaştaki her iki tarafı da neredeyse krizin eşiğine getirmek üzereydi. Yardımcısı Charles Lee olan bu tapınakçı, Connor'un çoğu planını suya düşürmüştür. Ama Connor onu Sequence 11, "Bölüm 11" de Connor yani oğlu tarafından özgürlük, adalet için öldürülmüştür.
SUİKASTÇİ BİRLİĞİNE IŞIK GÖSTEREN EĞİTMENLER;


Altair Ibn-La' Ahad;
Altair, suikastçilerin amacının ne olduğunu göstermiştir. Ayrıca bilgeliği ve mükemmel savaş yönetimiyle suikastçi birliğinin yükselmesinde en çok rol oynayan suikastçidir.Ve Bu suikatsçi en yukarda 2. sırada gördüğünüz resimdeki suikastçidir.
Ezio Auditore Da Firenze;
Suikastçileri dövüş, düşman hakkında bilgilendirmiştir. Çoğu suikastçinin görevlerini gizlice, fark edilmeden başarması tamamen Ezio'nun işidir.Ve bu gördüğünüz suikastçi en yukardaki 3. sırada gördüğünüz resimdeki suikastçidir.
Achilles Davenport :
Connor'un eğitmenidir. Diğer suikastçilerden daha iyi, daha donanımlı olmasını sağlamıştır. Kendisi de eski bir suikastçidir. Bana göre en iyi eğitmende kendisidir.
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
KonuBu Konudaki Yorumlar
Assasin's Creedin Assasinleri - HeroTR - 18.07.2013, Saat:16:03
RE: Assasin's Creedin Assasinleri - Fantom - 18.07.2013, Saat:16:20
RE: Assasin's Creedin Assasinleri - HeroTR - 18.07.2013, Saat:16:44
RE: Assasin's Creedin Assasinleri - HeroTR - 18.07.2013, Saat:20:21

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ubisoft, Watch Dogs, Assasin's Creed ve FarCry'ın film haklarını aldı Cruel Insect™ 0 493 09.02.2015, Saat:22:58
Son Yorum: Cruel Insect™


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Ads
Ads
Yerli Film izle
torrent oyun, torrent film, film indir

Torrent oyun

torrent film